Varustus ja väljakud

1. VÄLJAK

tenniseväljak

Tennise üksikmängu väljak on 23,77 m pikkune ja 8,23 m laiune ristkülik. Paarismängu väljak on 10,97 m lai, s.t. 1,37 m mõlemalt poolt laiem kui üksikmängu väljak. Võrk jagab väljaku kaheks pooleks. Võrgusilmadest ei tohi pall läbi mahtuda. Väljaku keskel on võrgu kõrgus 0,914 m. Väljakut tagant ja külgedelt piiravaid jooni nimetatakse vastavalt taga- ja külgjoonteks. Mõlemale väljakupoolele võrgust 6,40 m kaugusele ja sellega paralleelselt tõmmatakse pallingujooned. Ala pallingujoonte ja külgjoonte vahel jagatakse 5 cm laiuse keskjoonega kaheks võrdseks pallingualaks. Tennist mängitakse valdavalt viiel väljakukattel – savi-liiva, muru, kunstmuru, kõvakattega ning vaipkattega väljakul.

2. PALLID

tennisepallid

Tennise pall peab olema ühtlase pealispinnaga, valget või kollast värvi. Palli läbimõõt on 6,35 – 6,67 cm ja kaal 56,7 – 58,5 grammi. Laste tennises ja täiskasvanute algõppes kasutatakse vähendatud rõhuga punaseid, orazhe ning rohelisi palle. Rahvusvahelise Tenniseföderatsiooni (ITF) Tennis Play and Stay kampaania kohta saad rohkem lugeda:http://tennisplayandstay.com/home.aspx

3. REKETID

tennisereketid

Tänapäevased tennisereketid on tehtud grafiidist ja/või süsinikfiibrist. Tennise reeglite kohaselt võib reketi raami pikkus koos käepidemega olla maksimaalselt 81,28cm (32 tolli) ning laius 31,75cm. Enamjaolt kasutatakse täiskasvanute tennises 27 tolli pikkuseid ja 240-320 grammi kaaluvaid reketeid. Tennise reketid erinevad üksteisest peamiselt kaalu, käepideme suuruse ning pikkuse poolest. Soovituslikud reketi suurused/pikkused lastele on järgmised:

vanuses 3-5 reket pikkusega 17”-19”

vanuses 6-8 reket pikkusega 21”-23”

vanuses 9-10 reket pikkusega 24”-25”

vanuses 11+ reket pikkusega 26”-27”

4. RIIETUS JA JALANÕUD

tennisetossud

Tennist mängitakse enamjaolt spetsiaalsetes tenniseriietuses – naistel tennisekleit või –seelik ja -pluus, meestel lühikesed püksid ning õlgu kattev lühikeste varrukatega tennisesärk. Ajalooliselt on tenniseriietuse puhul olnud domineeriv valge värv. Vigastuste vältimiseks on kindlasti soovitatav mängimiseks kasutada spetsiaalseid tennisejalanõusid, paljudes tennisekeskustes on muude jalanõudega tenniseväljakule minek ka keelatud.