Tennise põhilöögid

Eeskäsi:

Eeskäe lööki kasutatakse tagajoonemängu juures. Tähtis on õlgade õigeaegne pööre, korralik hoovõtt reketiga ja hea palli jälgimine. Palli tuleb tabada kehast eespool, peale mida käed saadavad palli ja liiguvad kaugele ette lõpetades löögi küünarnukid õlgade kõrgusel. Eeskäe juures on tähtis jälgida ühtlaselt kiirenevat rütmi, kus löögi algus on aeglasem ja lõpp kiirem.
www.youtube.com/watch?v=PevaAslvYAc
 

Tagakäsi:

Tagakäe lööki kasutatakse tagajoonemängu juures. Tähtis on õlgade õigeaegne pööre, korralik hoovõtt reketiga ja hea palli jälgimine. Palli tuleb tabada kehast eespool, peale mida käed saadavad palli ja liiguvad kaugele ette lõpetdes löögi küünarnukid õlgade kõrgusel. Tagakäe juures on tähtis jälgida ühtlaselt kiirenevat rütmi, kus löögi algus on aeglasem ja lõpp kiirem.
www.youtube.com/watch?v=UapHnl_Zas8
 

Serv:

Serviks nimetatakse tennises lööki, millega üks mängija alustab punkti. Servija saab kasutada teist servi, juhul kui esimene ebaõnnestus. Servil kasutatakse kontinentaalhoiet. Pall tuleb mängu panna tagumise joone tagant ja risti üle väljaku võrgu taga asuvasse kasti. Servija alustab lööki küljega löögi suunas, mitte reketiga käsi viskab palli üles pea kohale, kust reket üritab palli tabada võimalikult kõrgest punktist. Tähtis servi juures jälgida ühtlaselt kiirenevat rütmi, kus löögi algus on aeglasem ja lõpp kiirem. Servi juures võib ka meelespidada, et alati pole tähtis tugevus, vaid täpsus.
www.youtube.com/watch?v=mfV9_0G_F-g
 

Lendpall:

Lendpalliks nimetatakse ees-või tagakäelööki, mille puhul plli tabatakse õhust, enne kui see maha põrkab. lendpalli löömiseks püüab mängija jõuda võrgule võimalikult lähedale. Kuna lendpalli löömiseks on üldjuhul vähem aega kui tagajoonelt löökide sooritamiseks, siis on soovitatav kasutada nii eeskäe kui ka tagakäe lendpallil ühte hoiet- kontinentaalhoiet. Siiski võib aeglasemate pallide löömisel ka hoideid muuta. Teine üldine reegel aja vähesuse tõttu on hoovõtu miinimumini viimine, kuid see sõltub jällegi teie suunas lendava palli kiirusest.
www.youtube.com/watch?v=zbCLmkKDxzA